2024. aastal alustab Skeleton järgmise põlvkonna akutehnoloogiate uurimis- ja arendustegevust Toulouse’is, Edela-Prantsusmaa roosilinnas. Nende superakude masstootmine on kavandatud 2027. aastaks.
2009. aastal Tartus asutatud Skeleton Technologies avas seitse aastat tagasi oma esimese tehase Saksamaal Dresdeni lähedal ja ehitab praegu superakude tehast Leipzigis. Ettevõtte peakontoris ja tehnikakeskuses Tallinnas töötab üle 130 inimese. See Eesti ettevõte on kindlasti orienteeritud Prantsusmaa ja Saksamaa suurtööstusjõududele.
Märkimisväärne saavutus Eesti tööstuse jaoks:
“Oleme esimene Eesti tööstusettevõte, mis laieneb kahte peamisesse Euroopa tööstusriiki: Saksamaale ja Prantsusmaale. See on meie jaoks oluline saavutus ja sillutab teed ka teistele Eesti rohelise tehnoloogia ettevõtetele,” ütles Taavi Madiberk, Skeleton Technologiesi tegevjuht ja kaasasutaja.
Madiberk märkis, et uue teadus- ja arendustegevuse keskuse ja tehase asukohana on kaalutud mitmeid riike.
Otsustava tähtsusega olid aga Prantsusmaa jõupingutused oma tööstuse taaselustamiseks roheliste tehnoloogiate abil.
” Prantslaste huvi meie tegevuse vastu on olnud märkimisväärne ja meie Eesti päritolu on peetud eeliseks ,” lisas ta.
Oktoobris 2023 võttis Prantsusmaa vastu rohelise tööstuse seaduse, mis koostati kodanikuühiskonna ja valitud esindajatega konsulteerides ning seejärel võeti parlamendis vastu.
Selle seaduse eesmärk on kiirendada riigi taasindustrialiseerimist ja muuta Prantsusmaa rohelise tööstuse liidriks Euroopas.
Selle seaduse täiuslikku rakendamist võib näha Skeletoni puhul.
Toulouse: strateegiline valik
“Me valisime Toulouse’i oma teadus- ja arendustegevuse keskuseks, sest oleme klientidele lähedal ning saame kasu maailmatasemel tööjõust ja teadusasutustest,” selgitas Madiberk. Occitanie piirkond, kus asuvad sellised lennundushiiud nagu Airbus ja Thales ning Toulouse’i ülikool, mis on tuntud materjaliteaduse uurimiskeskus, osutus ideaalseks asukohaks.
Entusiastlik vastuvõtt Prantsusmaal
Prantsusmaa majandus-, rahandus-, tööstus- ja digitaalse suveräänsuse minister Bruno Le Maire ütles: “Seitse aastat tagasi ei olnud akutööstust Prantsusmaal ja Euroopas olemas. See investeerimisotsus, mille tegi võimalikuks rohelise tööstuse maksukrediit, kinnitab meie reindustrialiseerimise strateegiat Prantsuse rahva ja kliima teenistuses.”
Occitanie piirkonna president Carole Delga tervitas seda laienemist. “Skeleton Technologiesi saabumine on suurepärane uudis Occitanie piirkonna jaoks. Me konkureerisime mitme Euroopa riigi ja teiste Prantsuse piirkondadega. Skeletoni otsus näitab, et piirkonnast on saanud roheliste tehnoloogiate magnet,” ütles Delga.
Ta lisas, et jõupingutused selle sektori ettevõtete jaoks soodsa ökosüsteemi arendamiseks on kandnud vilja.
Roheline taasindustrialiseerimise strateegia
Skeleton Technologies on tunnustatud kui Global Cleantech 100 ettevõte ja liider suure võimsusega energiasalvestuse valdkonnas. Ettevõte annab tööd rohkem kui 300 inimesele ning tegutseb Eestis, Saksamaal ja Soomes.
Business France’i peadirektor Laurent Saint-Martin rõhutas, et see projekt sümboliseerib Prantsusmaa strateegiat rohelise tööstuse tagasivõitmiseks. ” Business France töötas koos Skeletoniga neli aastat, et veenda neid Prantsusmaa valima, mis oli otsustavaks teguriks nende otsuses,” lisas ta.
See laienemine on oluline samm rohelise tehnoloogia tööstuse arengus Prantsusmaal, mis meelitab ligi uuenduslikke ettevõtteid ja tugevdab teadus- ja arendustegevuse võimekust taastuvenergia sektoris.
Prantsusmaa on Eesti ettevõtete jaoks atraktiivne sihtkoht:
Skeleton ei ole ainus ettevõte, kes investeerib Prantsusmaale. 13. mail 2024 teatas Euroopa juhtiv mobiilsusplatvorm Bolt, et investeerib Prantsusmaal järgmise viie aasta jooksul üle 100 miljoni euro. Selle strateegilise kohustuse eesmärk on edendada vastutustundlikke liikuvuslahendusi ja tugevdada oma kohalolekut Prantsusmaa turul, kus ta on juba praegu oluline tegija, tegutsedes rohkem kui 30 linnas ja omades enam kui 50 000 partnerjuhi võrgustikku.
Bolti investeeringud keskenduvad kolmele valdkonnale: juhikeskuse loomine Saint-Ouenis, juhtide koolitamine Bolti akadeemia kaudu ja vähese heitega sõidukite soetamine.
Rummu hakkab toimima tugikeskusena 25 000 juhile aastas, akadeemia keskendub mitmekesisusele ja kaasamisele ning suur osa vahenditest on mõeldud hübriid- ja elektrisõidukitele.
Kui olete samuti huvitatud Prantsusmaale investeerimisest, ärge kartke kasutada tulevase Prantsusmaa-Internatsionaalse Kaubanduskoja teenuseid Eestis, kes võib teid protsessi lihtsustamiseks viia kokku kvalifitseeritud kontaktidega.